Karakterli Karaktersizler

Yayınlandı: 20 Mayıs 2014 / kitap, roman
Etiketler:, ,

 Piç / Hakan GündayPiç / Hakan Günday

Hakan Günday ı okumaya başladıysanız ,ona olan bağımlılığınızı peşinen kabullenmiş oluyorsunuz. En azından bende öyle oldu diyebilirim. Yazarın, Piç isimli romanı da benim için bu bağımlılığı devam ettirir nitelikte oldu. Kitapta, Barbaros , Afgan , Cenk ve Hakan isimli dört ana karakterimizin hikayesine tanıklık ediyoruz. Bu dört karakterimiz,  yazarın anlatımı sayesinde karşımızda karakterli karaktersizler olarak  can bulmaktalar. Karakterlerimiz kendi bencilliklerinde o derece kaybolmuş vaziyetteler ki; kendi benliklerini bile silip atmış vaziyetteler. 4 arkadaş sorumsuzluklarının sorumluluklarını kabul etmeyip, tartışabilecek kadar da pervasızlar ve kendileri dışında kalan ne varsa ondan  bir sorumlu çıkarabilecek kadar da kusurlu bir yeteneğin sahipliğini yapmaktalar.

Kitabı okurken ruhunuzun daraldığını yoğun bir şekilde hissedebiliyorsunuz ve çevrenizle ilişkilerinizi düşünmeye başlıyorsunuz. Yazarın anlatımı sayesinde anlatılan olayları, bir karabasan şeklinde hayalinizde canınızı yakarcasına canlandırabiliyorsunuz.  Farkında olmadan kendinizi kitapta kaybediyorsunuz ve bu  kaybolmuşluk sizi rahatsız etmeye başlıyor.

Kitabı okuduktan sonra çevrenizdeki insanları bambaşka bir çerçeveden gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Hakan karakterinin düşünce dünyasındaki yaratıcılık etkileyiciydi.  Kitapla ilgili olumsuz görüş bildirebileceğim tek husus; bazı cümlelerin etkileyici kılınması adına dikkati dağıtacak kadar uzun ve sıkıcı olmasıydı.

İyi okumalar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s