Psikolojilerin Müsabakasi

Yayınlandı: 13 Nisan 2014 / Genel

image

İki arti iki öyküden oluşan bir kitap Nevrotik. İlk öykü kitaba ismini veren Nevrotik isimli öyküydü ve adından da anlaşılacağı gibi bir tutam psikoloji içeren bir konusu vardı. Karakterler okuyucuyu sıkmayacak ve merak uyandıracak şekilde kurgulanmıştı. Karakterlerin birbirleriyle kurduklari diyaloglar okuyucuda muzip gülümsemeler olusturuyor. Öykünün tek olumsuz yanı sonuçsuz ve bağlantısız bir şekilde aniden bitivermesi olabilir.
İkinci öykü Likya Yolu isimli öyküydü. Bir gerilim romanı neler hissettirebiliyorsa aynılarını hissettirebilecek nitelikte bir kurgusu vardi ve okudukca gerildiğinizi hissedebileceksiniz. Bu öyküde de ilk öyküde olduğu gibi psikolojik öğelerden destek alınmaktaydı.
ilk öyküde psikolojik öğeler tedavi amaçlı kurgulanmışken ikinci öyküde psikolojij öğeler zarar verici olarak kurgulanmişti. Kim bilir; Gürgen Öz belki böylelikle iki öyküsünü birbirlerine karşı gizli bir müsabakaya dahil etmiştir. Yine ilk öyküde olduğu gibi bu öykününde tek olumsuz yanı sonuçsuz ve bağlantisiz bir şekilde aniden bitivermesiydi diyebilirim.
Yorumumun başında iki arti iki öyküden oluşan bir kitap demiştim. İlk iki öykü bambaşka güzelliklerde ve akilda kalici kurgular içermekteyken son iki öykü bu güzelliklerden ve kurgudan yoksundu. Sanki son iki öykü Gürgen Öz ün karalamalari gibiydi ve bu son iki öyküyle eksikliklerim de var ve olabilir demekteydi.
İyi okumalar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s