Zamanla AZalmayan Mutlaka Çoğalır

Yayınlandı: 7 Nisan 2014 / Genel
Etiketler:, , , , ,
az
AZ / Hakan Günday  

Sizi derde salan iki Derda’nın hayal edilmesi bile rahatsız edici hayat hikayesine tanıklık edeceksiniz kitabı okurken. İlk bölümdeki Derda yı bitirdikten sonra bir parçanızın paramparça edilişini duyarken ikinci Derda yı bitirdikten sonra da sizden geriye ne kaldıysa onun da parçalanışına hazır olmalısınız. Her iki Derda canınızı kolay kolay iyileşmeyecek şekilde yakacak ve bu yanıklar beyninizde izler bırakacak. Bu kitap bana AZ ıcık Grange’ın Siyah Kan isimli romanını AZ ıcık  Incendies (2011) (http://www.imdb.com/title/tt1255953/?ref_=fn_al_tt_1) filmini anımsattı.

AZ ,Hakan Günday’ın Azil ve Ziyan isimli iki kitabından sonra okuduğum üçüncü kitabı ve en etkileyicisi oldu benim için. Az ; size anlatılanların yaşanılmış olabileceği düşüncesini bile kaldıramayacağınızı anlatmaya çalışıyor sanki ve zamanla AZalmayanın zamanla mutlaka çoğalacağını bir kez daha hatırlatıyor bize.

İyi okumalar

 

 

 

 

yorum
  1. Asabi Bakire dedi ki:

    Yakın zamanda yazarın diğer kitaplarını da okumak istiyorum. Bol kitaplı günler.

    Beğen

  2. […] Anlatılan her olay için sürekli olarak gereğinden fazla duygu yoğunluğu ve bana göre duygu sömürüsü yapılması da insanı rahatsız edecek düzeyde. Kadınların söz sahibi olamayışları, ezilmeleri, yokmuş gibi davranılmaları anlatılmaya çalışılırken yapılan aşırı duygu sömürüsü, anlatılmak istenilenlerin size tam olarak geçememesine sebebiyet veriyor. Hakan Günday, Az isimli romanında Derda isimli kadın karakteriyle kadınların maruz kaldığı olayları duygu sömürüsüne mahal vermeden ustalıkla anlatabilmekte ve bu haliyle de Bin Muhteşem Güneş kitabından daha da etkileyici bir anlatıma sahip. (https://tayfunsurucu.wordpress.com/2014/04/07/zamanla-azalmayan-mutlaka-cogalir/) […]

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s