Kendinden kaçarken kendini kendine kapatmak

Yayınlandı: 3 Mart 2014 / kitap, roman, Yekta Kopan
Etiketler:, , ,

Resim

Aile Çay Bahçesi / Yekta Kopan

İki kız kardeşin hikayesinin anlatıldığı bu romanda ana karakterimiz Müzeyyen’in çocukluğunda yaşadığı olaylar hepimizin yaşamış olabileceği muhtemel olaylardan oluşuyor ve okurken kendinizi hatırlamanıza vesile oluyor.

Benim yalnızlığım benim kalabalığımdır düşüncesindeki Müzeyyen, bu düşüncesini ailesi dahil herkese karşı hem kalkan hem de silah olarak kullanan bir karakter olarak  karşımıza çıkmakta. Müzeyyen yaşadığı her olumsuzluk sonucunda bir günah keçisi aramakta ve aradığı keçiyi bulma konusunda hiç sıkıntı çekmemekte. Çünkü; alakalı ve alakasız her olumsuzluğun sorumlusunun kardeşi Çiğdem olduğuna değiştirilemeyecek bir inançla inanmakta. Müzeyyen kabul etmek istemese de onu hayata bağlayan tek gerçek kardeşi Çiğdem.

Müzeyyen, kardeşi Çiğdem ile tüm yaşamı boyunca karşılaşmamak için kendini tamamen kendine kapatmış, hatta kendinden bile kaçmış ama gün gelip mecburiyetten kardeşi ile buluşmasının kaçınılmaz olduğu bir zamanda, iki kardeşin sanki ilk defa tanışmalarının anlatıldığı bir hikayeye şahitlik edeceksiniz Aile Çay Bahçesi’ nde.

Kitap ile ilgili sizi üzebilecek belki tek nokta çok kısa olması olabilir. Kıyaslamak yanlış olacak ama Acımak/Reşat Nuri Güntekin kısa olmasına rağmen size her duyguyu dolu dolu yaşatabilecek bir roman. Acımak’ ı okumadıysanız zaman kaybetmeden okuyun

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s